Видео прошетка низ неколку исклучителни домови

Се зборува дека една слика вреди илјада зборови. Сигурно, едно видео вреди илјада слики. Погледнете ги следните видео презентации од

Прочитај повеќе

Детски простор дизајниран во софистициран стил

Секое дете заслужува да има свој простор во куќата. Дури и кога братот и сестрата треба да делат иста соба,

Прочитај повеќе

Со бохемија и современа декорација до совршен дизајн

По децении служење како канцелариски простор, овој простор бил пренаменет во стан за живеење. Архитектите создале простор каде што светлината

Прочитај повеќе

Стан со топли органски бои и материјали

Секогаш е восхитувачко кога прекрасни текстурални композиции се комбинираат со топли органски бои и палета на материјали, сите презентирани со

Прочитај повеќе

Панорамска куќа со извонреден видик и локација

Оукланд, Калифорнија е место каде што се сместени едни од најимпресивните домови во САД. Една од нив е т.н. Панорамска

Прочитај повеќе

Тематски детски соби со поинаква концепција

Кога се дизајнира една детска соба, лесно може да се прифати стандардниот традиционален пристап со користење на сина, розева или

Прочитај повеќе

Кул магнетна саксија којашто левитира

Оваа левитирачка модерна саксија со вградени магнети може да додаде магија во просторот. Едноставно е, посадете цвеќе, одберете најдобро место

Прочитај повеќе

Модерен париски апартман со храбар избор на бои

Па што друго може да се очекува од еден модерен париски апартман освен еминентен стил, уметничка нитка и авангарден дизајн? Овој проект

Прочитај повеќе

Ин за оваа сезона: модерни клуб масички

Клуб масичките се наметнуваат како неизоставен дел од секоја дневна соба. Постојат огромен број на различни модели кои се изработуваат од

Прочитај повеќе

Стилски реновиран калифорниски бунгалов

Дали сте во расположение за нешто свежо, прозрачно, пролетно и инспиративно? Одлично, во тој случај дефинитивно овој бунгалов ќе го

Прочитај повеќе

Трансформација на колиба од XIX-от век

Лоцирана во Швајцарија, оваа колиба, со површина од 77,5 метри квадратни, датира уште од XIX век. Првично била напуштена, а

Прочитај повеќе
Страници 1 од 212