Да изградиш аеродром, а никој да не ти слета

Доказ дека не се гради аеродром кај ќе ти текне, туку битна е локацијата Овој аеродром се наоѓа на островот

Прочитај повеќе

Утринско кафе: Тренди фризура за секоја пригода

Погледнете како да ја направите оваа тренди фризура која што ќе ви одговара за секоја пригода и со секој фустан.

Прочитај повеќе

Трикови за повеќе волумен на косата

Покрај стандардната козметика и четки, постојат уште неколку продукти што помагаат да се постигне ефект на бујност на косата. 1.

Прочитај повеќе

Farina’s Handmade – уметност што може да се носи

Веќе неколку години наназад, тимот составен од Марина, Надица, Елена и Марјан создава уникатни и живописни модни додатоци што одговараат

Прочитај повеќе