„Неаполските новели“ добиваат ТВ-серија

„Неаполските новели“ се приказна од четири дела, напишани под псевдонимот Елена Феранте. Наскоро, ова дело ќе добие и ТВ-екранизација. Новинар

Прочитај повеќе

Погледнете ја најавната шпица за новата „Твин Пикс“

По многу години, „Твин Пикс“ се враќа на ТВ-екраните со двочасовна премиера на првата епизода на каналот „Шоутајм“. Некои нешта

Прочитај повеќе

Гледај серија: „This Is Us“

„This Is Us“ е американска ТВ-серија, семејна драма, што уште по првите неколку епизоди беше одлично прифатена од публиката низ

Прочитај повеќе
Страници 1 од 3123