Реал Мадрид ја освои 33-тата титула во шпанската лига

Официјално е – Реал Мадрид ја освои 33-тата титула, откако го совлада тимот на Малага. Кристијано Роналдо постигна гол уште

Прочитај повеќе

Фудбалските гиганти се спремаат за преодниот рок

Се ближи фудбалскиот преоден рок и најголемите европски клубови веќе се спремаат да излезат на „мегдан“. Фудбалските стручњаци никогаш не

Прочитај повеќе

Барса победник во „Ел Класико“ на ветераните

„Ел Класико“ натпреварот е секогаш атрактивен за гледање, а посебно кога во него учествуваат легенди кои на времето го носеле

Прочитај повеќе

ЛШ: Ќе се гледа полуфинално мадридско дерби

Во полуфиналето на Лигата на шампиони ќе гледаме мадридско дерби. Реал Мадрид ќе играат против Атлетико, додека пак Јувентус против

Прочитај повеќе

А за Роналдо, една биста од Али Експрес

Тој е еден од најдобрите фудбалери, има многу награди и признанија, одлично изгледа и Португалија има целосно право да го

Прочитај повеќе

Лига на шампиони – На Јуве им се падна Барса

Познати се двојките за претстојното финале во Лигата на шампионите. Реал Мадрид ќе се пресметаат со Баерн Минхен, а Барселона

Прочитај повеќе

Арсенал победени во Лондон, Наполи реализираа автогол

Баерн Минхен и Реал Мадрид се првите две екипи кои успеаја да обезбедат пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе
Страници 1 од 212