Македонија добива министер за рокенрол

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски има намера да ја обедини рокенрол заедницата На трибината насловена како „Рокенролот како саундтрак за

Прочитај повеќе

Фреди Меркјури ја загубил ногата пред смртта

Потресно признание на Брајан Меј за состојбата на Фреди Меркјури пред неговата смрт Лидерот на познатиот британски рок бенд „Queen“, Фреди

Прочитај повеќе

Eксплозија на концерт на Аријана Гранде!

Силно обезбедување во Манчестер, откако се слушнала силна експлозија на концерт на Аријана Гранде На концертот во Манчестер на позната

Прочитај повеќе

„Thievery Corporation“ го отвораат „Skopje Calling 2017“

Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, „Thievery Corporation“ доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот

Прочитај повеќе

Јана кажа „Да!“, Европа кажа „Не!“

Нашата претставничка за Евровизија, Јана Бурческа блесна на втората полуфинална вечер. Годинашната Евровизија се одржува во Киев, главниот град на

Прочитај повеќе
Страници 1 од 6123456