„Слободен печат“ објави мапа со резултати од првиот изборен круг

Дневниот весник „Слободен печат“ во денешното издание објави детална мапа на којашто може да се погледнат сите кандидати од Локалните

Прочитај повеќе

Македонија добива министер за рокенрол

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски има намера да ја обедини рокенрол заедницата На трибината насловена како „Рокенролот како саундтрак за

Прочитај повеќе

Младенче од рис во Македонија првпат после 11 години

Тимот на Македонското еколошко друштво, за првпат после 11 години истражување на балканскиот рис, успеа да направи фотографија од младенче

Прочитај повеќе

Завршена најдолгата потрага по бегалец од затвор во Македонија

Од МВР известуваат дека по цели 23 години конечно е завршена најдолгата потрага по бегалец од затворот „Идризово“. Обвинетиот Д.М.

Прочитај повеќе

Започнуваат разговори за новиот владин кабинет

Од денес започнуваат разговори за усогласување на позициите и ставовите помеѓу новите коалициски партнери, околу формирањето на новиот владин кабинет.

Прочитај повеќе

Европската комисија оптимист за порастот на БДП

Европската комисија прогнозира пораст на бруто-домашниот производ (БДП) за цели 2,9 отсто, се вели во нивната пролетна економска прогноза. Според

Прочитај повеќе

Иницијатива Шар Планина да стане национален парк

Еколошките здруженија од Македонија со иницијатива Шар Планина да стане национален парк, за да се спаси од натамошно уништување. Само

Прочитај повеќе
Страници 1 од 212