Видео прошетка низ неколку исклучителни домови

Се зборува дека една слика вреди илјада зборови. Сигурно, едно видео вреди илјада слики. Погледнете ги следните видео презентации од

Прочитај повеќе

Лулка на раскош: Погледнете во домот на Натали Портман

Секогаш постои длабока љубопитност во врска со приватниот живот на познатите личности, што прават кога не се пред камера, како

Прочитај повеќе

Како изгледаат куќите на најпознатите архитекти

Кога помислуваме на работата на архитектите, секогаш во глава ни се појавуваат фотографии од возвишени облакодери, урбаниот развој или комерцијални

Прочитај повеќе

Инспиративна вила со одличен поглед

Во подножјето на планината Френклин, со поглед кон центарот на Ел Пасо, архитектите Дарси Хазелбејкер и Дејл Раш проектираа вила

Прочитај повеќе