Како изгледаат куќите на најпознатите архитекти

Кога помислуваме на работата на архитектите, секогаш во глава ни се појавуваат фотографии од возвишени облакодери, урбаниот развој или комерцијални

Прочитај повеќе

Паметни и корисни уреди за домот кои се достапни на пазарот

Паметните домови кои биле опишувани во книгите на писателите од жанрот „научна фантастика“ во минатото, денес стануваа реалност. Некои нови

Прочитај повеќе

Инспиративна вила со одличен поглед

Во подножјето на планината Френклин, со поглед кон центарот на Ел Пасо, архитектите Дарси Хазелбејкер и Дејл Раш проектираа вила

Прочитај повеќе

Идиличен дом за страствени љубители на книги

Знаете дека сте странствен читател на книги кога вашата идеја за активности на отворено е да читате книга надвор. Casa

Прочитај повеќе

Харизматичен стан во скандинавски стил

Секој со мало дете може да го потврди фактот дека внатрешноста на станот никогаш нема да остане иста и неоштетена подолг

Прочитај повеќе
Страници 1 од 3123