Ракометен Фајнал фор во Келн – што нѐ очекува

Кога доаѓа викендот во кој се одигрува ракоментиот „фајнал фор“ од Лигата на шампиони, сите приказни губат смисла. Крај е

Прочитај повеќе

Гвардиола: „Да бев во Барселона, ќе ме избркаа“

Шпанскиот тренер Пеп Гвардиола со свој осврт на катастрфалната сезона Хосеп „Пеп“ Гвардиола покажа дека е и тоа како самокритичен.

Прочитај повеќе

Фудбалските гиганти се спремаат за преодниот рок

Се ближи фудбалскиот преоден рок и најголемите европски клубови веќе се спремаат да излезат на „мегдан“. Фудбалските стручњаци никогаш не

Прочитај повеќе

Барса победник во „Ел Класико“ на ветераните

„Ел Класико“ натпреварот е секогаш атрактивен за гледање, а посебно кога во него учествуваат легенди кои на времето го носеле

Прочитај повеќе

Лига на шампиони – На Јуве им се падна Барса

Познати се двојките за претстојното финале во Лигата на шампионите. Реал Мадрид ќе се пресметаат со Баерн Минхен, а Барселона

Прочитај повеќе
Страници 1 од 212