Како изгледаат куќите на најпознатите архитекти

Кога помислуваме на работата на архитектите, секогаш во глава ни се појавуваат фотографии од возвишени облакодери, урбаниот развој или комерцијални

Прочитај повеќе

Биди здрав: Зошто е потребно да јадеме банана?

Здравата храна најчесто не е вкусна, но тоа не е правило особено кога е во прашање бананата. Во продолжение прочитајте

Прочитај повеќе

Пилулите за контрацепција имаат негативно дејство врз женското здравје

Новите студии докажуваат дека оралните пилули за контрацепција имаат силно негативно дејство врз квалитетот на животот и благосостојбата кај здравите жени.

Прочитај повеќе

Пастелните бои и тонови се новото обележје на 2017-та

Доколку се прашувате кои се главните трендови за дизајнирање на дневна соба за оваа година, едно е сигурно, 2017-та дефинитивно

Прочитај повеќе

Таи Чи Чуан- кинеска вештина за намалување на стресот и анксиозноста

Таи Чи Чуан – анг. Tai Chi Chuan  (Кинески 太極拳) е кинеска вештина за намалување на стресот и анксиозноста и зголемување на

Прочитај повеќе

Која е главната причина за разделба?

Сигурно мислите дека најчестите причини за разделба на партнерите се всушност финансиските проблеми и неверството. Според светски познатиот експерт за

Прочитај повеќе