Приказната на Иви Клер ги расплака присутните на „America’s Got Talent 2017“

Иви Клер е 13-годишна девојка која го освои светот со својата трогателна изведба на шоуто „America’s Got Talent 2017“. Пред

Прочитај повеќе

Македонија добива министер за рокенрол

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски има намера да ја обедини рокенрол заедницата На трибината насловена како „Рокенролот како саундтрак за

Прочитај повеќе

Дарси и Петунија блеснаа на „America’s Got Talent“

Дарси Лин и нејзината симпатична кукла Петунија блеснаа на сцената на „America’s Got Talent“. Малата вентрилокистка од Оклахома беше вистинско

Прочитај повеќе

Утринско кафе: Никол растура во имитирање

Популарната поп-дива, Никол Шерцингер, очигледно има и други квалитети покрај пеењето и играњето. Верувале или не, таа знае и одлично

Прочитај повеќе

Фреди Меркјури ја загубил ногата пред смртта

Потресно признание на Брајан Меј за состојбата на Фреди Меркјури пред неговата смрт Лидерот на познатиот британски рок бенд „Queen“, Фреди

Прочитај повеќе
Страници 1 од 9123456...Последна страница »