„Неаполските новели“ добиваат ТВ-серија

„Неаполските новели“ се приказна од четири дела, напишани под псевдонимот Елена Феранте. Наскоро, ова дело ќе добие и ТВ-екранизација. Новинар

Прочитај повеќе

Она кога мора да бидеш некој друг и нешто друго

За потребите на серијата „Arrow“, односно акциските сцени, бил ангажиран каскадер, но од продукцијата решиле да го искористат атлетскиот став

Прочитај повеќе

Погледнете ја најавната шпица за новата „Твин Пикс“

По многу години, „Твин Пикс“ се враќа на ТВ-екраните со двочасовна премиера на првата епизода на каналот „Шоутајм“. Некои нешта

Прочитај повеќе
Страници 1 од 10123456...Последна страница »