Андроид креаторот Енди Рубин го откри неверојатниот „Essential“ паметен телефон

По неколку месеци исчекување, како и по интригантниот тизер од минатата недела, ко-основачот на Андроид, Енди Рубин, го откри долго

Прочитај повеќе

Мајкрософт речиси успеа да ја направи „Lumia 950“ минијатурен „Surface“ уред

Мобилните уреди на Мајкрософт „Lumia 950“ и „Lumia 950 XL“ имаа пазарен неуспех откако беа лансирани на пазарот пред повеќе

Прочитај повеќе

10-те најдобри смартфони за 2017-та (сега засега)

Кои се најдобрите смартфони досега излезени оваа година? Ајфонот води во најголем дел од листите, но Самсунг знае да изненади

Прочитај повеќе

Милиони Ајфони се можна цел на хакерски напади

Групата хакери наречена „Турска криминална фамилија“ тврди дека има пристап на 559 милиони Епл мејлови што припаѓаат на домејните icloud.com

Прочитај повеќе