Паркот Јосемити низ инфраред фотографии

Националниот парк Јосемити во Калифорнија е едно од најубавите места на светот. Големата долина претставува храм на човековата предвидливост, моќта

Прочитај повеќе

Асус, Ха Пе и Леново ќе понудат компјутери за Windows 10 базирани на ARM процесори

Мајкрософт објави дека новите верзии на оперативниот систем Windows 10 ќе работат на ARM базирани процесори. Асус, Ха Пе и

Прочитај повеќе

Интел го претстави „Compute Card“ – персонален компјутер со големина на кредитна картичка

Интел го претстави „Compute Card“ – уред со големина на кредитна картичка, кој во основа е комплетен персонален компјутер. Интел

Прочитај повеќе

Андроид креаторот Енди Рубин го откри неверојатниот „Essential“ паметен телефон

По неколку месеци исчекување, како и по интригантниот тизер од минатата недела, ко-основачот на Андроид, Енди Рубин, го откри долго

Прочитај повеќе

Мајкрософт речиси успеа да ја направи „Lumia 950“ минијатурен „Surface“ уред

Мобилните уреди на Мајкрософт „Lumia 950“ и „Lumia 950 XL“ имаа пазарен неуспех откако беа лансирани на пазарот пред повеќе

Прочитај повеќе

Пaралелното паркирање никогаш не било полесно (Видео)

Паралелното паркирање знае да биде навистина иритантно. Освен ако знаеш да возиш и ако без врски си ја земал возачката.

Прочитај повеќе

31 година од нуклеарната експлозија во Чернобил

Нуклеарната катастрофа во Чернобил се случи на денешен ден пред 31 година Она што требаше да биде обичен работен ден

Прочитај повеќе
Страници 1 од 7123456...Последна страница »