Шампиони, добредојдовте!

Шампионите на Европа, нашиот тим Вардар се врати! Откако во финалето на 3 секунди до крајот Чупиќ го даде победничкиот

Прочитај повеќе

Македонија слави: Ајде, ајде, ајде Вардареее!!!

По победата на Вардар, поддржувачите на клубот почнаа спонтано да се собираат на плоштадот во Скопје. Како изгледаше атмосферата таму

Прочитај повеќе

Вардар ја победи Барса за финале на фајнал фор во Лигата на Шампиони

Вардар го постигна најголемиот успех во историјата на македонскиот машки клубски ракомет со пласманот во финалето на Лигата на Шампиони.

Прочитај повеќе

Ракометен Фајнал фор во Келн – што нѐ очекува

Кога доаѓа викендот во кој се одигрува ракоментиот „фајнал фор“ од Лигата на шампиони, сите приказни губат смисла. Крај е

Прочитај повеќе

Норвешка е вториот финалист на Светското ракометно првенство

Репрезентацијата на Норвешка во супер возбудлив, интересен и изедначен натпревар, по одиграните продолженија успеа да ја совлада репрезентацијата на Хрватска

Прочитај повеќе

Франција е прв финалист на Светското Првенство во ракомет

Репрезентацијата на Франција  се пласира во финалето на ракометниот Мундијал со победата во полуфиналето над репрезентацијата на Словенија со резултат

Прочитај повеќе

Македонија поразена од Норвешка во осмина-финалето на Светското првенсво во ракомет

Македонија, како и на претходните две светски првенства, така и на овој шампионат, своите натпревари ги заврши во осминафиналната фаза.

Прочитај повеќе