Како ќе изгледаат дресовите на дел од најголемите фудбалски клубови во следната сезона

Голем број на настани и случувања го обележаа крајот на годинешната фудбалска сезона. Шпекулациите за можни трансфери во новата сезона

Прочитај повеќе

Реал Мадрид ја освои 33-тата титула во шпанската лига

Официјално е – Реал Мадрид ја освои 33-тата титула, откако го совлада тимот на Малага. Кристијано Роналдо постигна гол уште

Прочитај повеќе

Mеси најсериозен кандидат за „Златна копачка“

Лионел Меси е најсериозниот кандидат за освојување на наградата „Златна копачка“ Фудбалерот на Барселона и Аргентина, Лионел Меси, е најсериозен

Прочитај повеќе

Гвардиола: „Да бев во Барселона, ќе ме избркаа“

Шпанскиот тренер Пеп Гвардиола со свој осврт на катастрфалната сезона Хосеп „Пеп“ Гвардиола покажа дека е и тоа како самокритичен.

Прочитај повеќе

Фудбалските гиганти се спремаат за преодниот рок

Се ближи фудбалскиот преоден рок и најголемите европски клубови веќе се спремаат да излезат на „мегдан“. Фудбалските стручњаци никогаш не

Прочитај повеќе

Алексис Санчез ќе бира помеѓу Манчестер и Баерн

Долга е листата на кандидати за потписот на Алексис Санчез Крилниот напаѓач на Арсенал, Алексис Санчез, ќе бира помеѓу градските

Прочитај повеќе
Страници 1 од 7123456...Последна страница »