Дани Педроса победник на трката во Ксерес

Дани Педроса е победник во „кралската класа“ на трката за Големата награда за Шпанија. Во Ксерес, тој извозе фантастична соло

Прочитај повеќе

5 трикови за одржување на вашиот автомобил

Одржувањето на вашиот автомобил понекогаш знае да биде напорна работа. Но, со некои едноставни трикови можете да си го олесните

Прочитај повеќе

Уште една пол-позиција за Хамилтон

Луис Хамилтон повторно ќе стартува од од пол-позицијата На денешниот квалификациски натпревар за големата награда на Кина, Луис Хмилтон го

Прочитај повеќе

Несторовски ги поддржа „Форс Индија“

Нашиот репрезентативец, Илија Несторовски го подржа Ф1 тимот Форс Индија. Тој вети дека следниот гол што ќе го постигне, ќе

Прочитај повеќе