Торти Рубикови коцки

Ако сте сериозен љубител на десерти, сигурно имате слушнато за францускиот готвач Cédric Grolet, кој во согласнот со асоцијацијата Relais Desserts, беше

Прочитај повеќе

Најсекси селфиња: Селебрити едишн

Познатите многу често ги објавуваат своите селфиња на социјалните мрежи. Провокативна облека и секси поза – рецепт за успешно селфи.

Прочитај повеќе

Како би изгледале познатите доколку беа анимирани ликови?

Лера Кирјакова е уметник, кој црта портрети. Изгледа барала некој поинтересен предизвик, па решила да нацрта портрети од познатите и

Прочитај повеќе

Инспиративна вила со одличен поглед

Во подножјето на планината Френклин, со поглед кон центарот на Ел Пасо, архитектите Дарси Хазелбејкер и Дејл Раш проектираа вила

Прочитај повеќе