Љубовта за време на Втората светска војна

Втората светска војна, видена низ една поинаква перспеткива Точно е дека Втората светска војна донела многу жртви насекаде. Најголемите се

Прочитај повеќе

Наријана – малата албино принцеза

Запознајте ја Наријана, малата сибирска Снежана по која збудалеа модните агенции од целиот свет. Наријана живее во Јакита, Сиберија, а

Прочитај повеќе

Х-зраци низ бремените животни

Овие фотографии со Х-зраци од бремени животни е нешто што ќе ве натера да се изненадите! Природата е полна со интересни факти.

Прочитај повеќе

Прекрасни веренички прстени без дијаманти

Овие прекрасни веренички прстени, без дијаманти, се вистински хит во последно време. Погледнете ја галеријата и уживајте во нивната убавина.

Прочитај повеќе

Астролошки инспирирана магична шминка

За вљубниците на хороскопот и специфична шминка, оваа галерија е полн погодок за вас! Зад оваа прекрасна шминка стои Сетера Хосеини (Setareh

Прочитај повеќе

Скулптури кои што ги кршат физичките закони

Со помош на интернетот и модерната технологија, се открија овие прекрасни скулптури, создадени од уметниците низ светот. Нивните творци едноставно ги рушат сите

Прочитај повеќе

Прекрасни идеи и дизајни за детски соби

Дизајнирањето на детски соби може да биде тешка задача, бидејќи треба да се разгледаат многу аспекти. Просторијата мора да биде безбедна

Прочитај повеќе

Дизни принцезите станаа пореалистични

Ако користите Instagram, сигурно веќе сте слушнале за илустраторката на Дизни принцезите,  Isabelle Staub. Таа ја потресе платформата со нејзините нови преработки  на

Прочитај повеќе
Страници 2 од 10123456...Последна страница »