Лулка на раскош: Погледнете во домот на Натали Портман

Секогаш постои длабока љубопитност во врска со приватниот живот на познатите личности, што прават кога не се пред камера, како

Прочитај повеќе

Како изгледала Мерилин Монро пред да стане позната?

Со својата препознатливо руса коса и впечатливиот црвен кармин, Мерилин Монро, била една од најмаркантните икони на своето време. Покрај

Прочитај повеќе

Паркот Јосемити низ инфраред фотографии

Националниот парк Јосемити во Калифорнија е едно од најубавите места на светот. Големата долина претставува храм на човековата предвидливост, моќта

Прочитај повеќе

Цветни торти подготвени со вегански состојки

Цветните торти станаа вистински хит во светот, но овие се навистина посебни. Германската артистка, Јулијана, создава уникатни парчиња торта коишто

Прочитај повеќе

Најнов Инстаграм тренд – розе кварц нокти

Има еден нов тренд за убавина на Инстаграм, кој е апсолутен хит- кварц нокти. Инспирирани од розе кварцот, минерал познат по резонирање на

Прочитај повеќе
Страници 1 од 10123456...Последна страница »