Седум нови пратеници во Собранието на Република Македонија

По составувањето на новиот владин кабинет, пратеничкиот состав претрпе одредени промени. На местата на пратениците кои се предложени за министерски позиции,

Прочитај повеќе

„Виљево“ на Лука Бекавац со македонски превод, издание на „Антолог“

Издавачката куќа „Антолог” од Скопје со големо задоволство го најавува објавувањето на романот „Виљево” од хрватскиот писател Лука Бекавац. Романот

Прочитај повеќе

Утврден предлог-составот на новата реформска влада

На Централен одбор на СДСМ, заедно со коалиционите партнери од ДУИ и Алијансата на Албанците, формиран е предлог-кабинетот на новата

Прочитај повеќе

Завршена најдолгата потрага по бегалец од затвор во Македонија

Од МВР известуваат дека по цели 23 години конечно е завршена најдолгата потрага по бегалец од затворот „Идризово“. Обвинетиот Д.М.

Прочитај повеќе

Фреди Меркјури ја загубил ногата пред смртта

Потресно признание на Брајан Меј за состојбата на Фреди Меркјури пред неговата смрт Лидерот на познатиот британски рок бенд „Queen“, Фреди

Прочитај повеќе
Страници 3 од 46123456...1530...Последна страница »