Собраниска расправа за подолго породилно отсуство

Денес во Собранието седница ќе одржи Законодавно-правната комисија и ќе се разгледува предлогот за продолжено породилно боледување. Пратениците кои се

Прочитај повеќе

Шест години од смртта на Мартин Нешковски

Денес се навршуваат шест години од почетокот на граѓанските протести против полициската бруталност, коишто започнаа по смртта на Мартин Нешковски.

Прочитај повеќе

Шампиони, добредојдовте!

Шампионите на Европа, нашиот тим Вардар се врати! Откако во финалето на 3 секунди до крајот Чупиќ го даде победничкиот

Прочитај повеќе

Македонија слави: Ајде, ајде, ајде Вардареее!!!

По победата на Вардар, поддржувачите на клубот почнаа спонтано да се собираат на плоштадот во Скопје. Како изгледаше атмосферата таму

Прочитај повеќе

Паркот Јосемити низ инфраред фотографии

Националниот парк Јосемити во Калифорнија е едно од најубавите места на светот. Големата долина претставува храм на човековата предвидливост, моќта

Прочитај повеќе

Дарси и Петунија блеснаа на „America’s Got Talent“

Дарси Лин и нејзината симпатична кукла Петунија блеснаа на сцената на „America’s Got Talent“. Малата вентрилокистка од Оклахома беше вистинско

Прочитај повеќе

Младенче од рис во Македонија првпат после 11 години

Тимот на Македонското еколошко друштво, за првпат после 11 години истражување на балканскиот рис, успеа да направи фотографија од младенче

Прочитај повеќе
Страници 2 од 46123456...1530...Последна страница »