„Слободен печат“ објави мапа со резултати од првиот изборен круг

Дневниот весник „Слободен печат“ во денешното издание објави детална мапа на којашто може да се погледнат сите кандидати од Локалните

Прочитај повеќе

Во 2016 од насилна смрт починале 497 лица

Според Државниот завод за статистика, минатата година од насилна смрт починале 497 лица, што е 3,1% помалку во однос на

Прочитај повеќе

Македонија добива министер за рокенрол

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски има намера да ја обедини рокенрол заедницата На трибината насловена како „Рокенролот како саундтрак за

Прочитај повеќе

Собраниска расправа за подолго породилно отсуство

Денес во Собранието седница ќе одржи Законодавно-правната комисија и ќе се разгледува предлогот за продолжено породилно боледување. Пратениците кои се

Прочитај повеќе

Шест години од смртта на Мартин Нешковски

Денес се навршуваат шест години од почетокот на граѓанските протести против полициската бруталност, коишто започнаа по смртта на Мартин Нешковски.

Прочитај повеќе

Шампиони, добредојдовте!

Шампионите на Европа, нашиот тим Вардар се врати! Откако во финалето на 3 секунди до крајот Чупиќ го даде победничкиот

Прочитај повеќе

Македонија слави: Ајде, ајде, ајде Вардареее!!!

По победата на Вардар, поддржувачите на клубот почнаа спонтано да се собираат на плоштадот во Скопје. Како изгледаше атмосферата таму

Прочитај повеќе
Страници 1 од 41234