Шампиони, добредојдовте!

Шампионите на Европа, нашиот тим Вардар се врати!

Откако во финалето на 3 секунди до крајот Чупиќ го даде победничкиот гол и дојде до посакуваната победа, Македонија на нозе ги пречека европските шампиони.

Во продолжение можете да ја погледнете галеријата од дочекот на нашиот победнички тим на скопскиот аеродром, а потоа да видите што се случуваше на плоштадот во Скопје.

 

 

 

Целосното видео од дочекот на нашите ракометари можете да го видите на нашата Фејсбук фан страна или да кликнете овде.