Барса победник во „Ел Класико“ на ветераните

„Ел Класико“ натпреварот е секогаш атрактивен за гледање, а посебно кога во него учествуваат легенди кои на времето го носеле

Прочитај повеќе

Пастелните бои и тонови се новото обележје на 2017-та

Доколку се прашувате кои се главните трендови за дизајнирање на дневна соба за оваа година, едно е сигурно, 2017-та дефинитивно

Прочитај повеќе

Која е главната причина за разделба?

Сигурно мислите дека најчестите причини за разделба на партнерите се всушност финансиските проблеми и неверството. Според светски познатиот експерт за

Прочитај повеќе

Наријана – малата албино принцеза

Запознајте ја Наријана, малата сибирска Снежана по која збудалеа модните агенции од целиот свет. Наријана живее во Јакита, Сиберија, а

Прочитај повеќе