Дани Педроса победник на трката во Ксерес

Дани Педроса е победник во „кралската класа“ на трката за Големата награда за Шпанија. Во Ксерес, тој извозе фантастична соло

Прочитај повеќе

Како изгледаат куќите на најпознатите архитекти

Кога помислуваме на работата на архитектите, секогаш во глава ни се појавуваат фотографии од возвишени облакодери, урбаниот развој или комерцијални

Прочитај повеќе

Биди здрав: Зошто е потребно да јадеме банана?

Здравата храна најчесто не е вкусна, но тоа не е правило особено кога е во прашање бананата. Во продолжение прочитајте

Прочитај повеќе

Биди шик: Одбери боб фризура

Менувањето на фризура е една од најголемите дилеми со којашто се соочуваат жените ширум светот. Долга или кратка, пеглана или

Прочитај повеќе