Утринско кафе: 5 интересни факти за кафето

Пиењето на кафе е утринска навика на многумина, но дали сте знаеле дека мирисот на кафето всушност прави луѓето да

Прочитај повеќе

Ракометен Фајнал фор во Келн – што нѐ очекува

Кога доаѓа викендот во кој се одигрува ракоментиот „фајнал фор“ од Лигата на шампиони, сите приказни губат смисла. Крај е

Прочитај повеќе

Мајкрософт речиси успеа да ја направи „Lumia 950“ минијатурен „Surface“ уред

Мобилните уреди на Мајкрософт „Lumia 950“ и „Lumia 950 XL“ имаа пазарен неуспех откако беа лансирани на пазарот пред повеќе

Прочитај повеќе

Какво влијание има готвењето врз нашето ментално здравје?

Свежо подготвените колачиња можат да направат секој да се чувствува подобро, но дали и готвењето како такво може да му

Прочитај повеќе