Дарси и Петунија блеснаа на „America’s Got Talent“

Дарси Лин и нејзината симпатична кукла Петунија блеснаа на сцената на „America’s Got Talent“. Малата вентрилокистка од Оклахома беше вистинско

Прочитај повеќе

Пловечки хотели – релаксација на сред море

Заборавете на одмор покрај море, замислете си одмор над и во беспрекорната морска ширина. Навистина возбудливо, нели!? Дизајнерите на овие

Прочитај повеќе

Асус, Ха Пе и Леново ќе понудат компјутери за Windows 10 базирани на ARM процесори

Мајкрософт објави дека новите верзии на оперативниот систем Windows 10 ќе работат на ARM базирани процесори. Асус, Ха Пе и

Прочитај повеќе

Утринско кафе: Никол растура во имитирање

Популарната поп-дива, Никол Шерцингер, очигледно има и други квалитети покрај пеењето и играњето. Верувале или не, таа знае и одлично

Прочитај повеќе

Интел го претстави „Compute Card“ – персонален компјутер со големина на кредитна картичка

Интел го претстави „Compute Card“ – уред со големина на кредитна картичка, кој во основа е комплетен персонален компјутер. Интел

Прочитај повеќе

Како ќе изгледаат дресовите на дел од најголемите фудбалски клубови во следната сезона

Голем број на настани и случувања го обележаа крајот на годинешната фудбалска сезона. Шпекулациите за можни трансфери во новата сезона

Прочитај повеќе

Дали сте во врска со емотивно нестабилна личност?

Луѓето најчесто почнуваат да ја анализираат нивната врска дури откако истата ќе заврши. Во такви ситуации се фаќаме себеси како

Прочитај повеќе

Андроид креаторот Енди Рубин го откри неверојатниот „Essential“ паметен телефон

По неколку месеци исчекување, како и по интригантниот тизер од минатата недела, ко-основачот на Андроид, Енди Рубин, го откри долго

Прочитај повеќе
Страници 3 од 17123456...15...Последна страница »