Како изгледала Мерилин Монро пред да стане позната?

Со својата препознатливо руса коса и впечатливиот црвен кармин, Мерилин Монро, била една од најмаркантните икони на своето време. Покрај

Прочитај повеќе

Македонија слави: Ајде, ајде, ајде Вардареее!!!

По победата на Вардар, поддржувачите на клубот почнаа спонтано да се собираат на плоштадот во Скопје. Како изгледаше атмосферата таму

Прочитај повеќе

Вардар ја победи Барса за финале на фајнал фор во Лигата на Шампиони

Вардар го постигна најголемиот успех во историјата на македонскиот машки клубски ракомет со пласманот во финалето на Лигата на Шампиони.

Прочитај повеќе

Паркот Јосемити низ инфраред фотографии

Националниот парк Јосемити во Калифорнија е едно од најубавите места на светот. Големата долина претставува храм на човековата предвидливост, моќта

Прочитај повеќе

Цветни торти подготвени со вегански состојки

Цветните торти станаа вистински хит во светот, но овие се навистина посебни. Германската артистка, Јулијана, создава уникатни парчиња торта коишто

Прочитај повеќе

Направи сам: Изработка на скара во неколку чекори

Правењето скара е забавно, го собира семејството заедно, ве прави попопуларни помеѓу пријателите, со еден збор скара во двор е

Прочитај повеќе
Страници 2 од 17123456...15...Последна страница »