Пронајдете го архитектот во себе

SketchUp е комјутерска апликација за 3D моделирање. Наоѓа примена во широк дијапазон на области – архитектура, дизајн на внатрешен ентериер,

Прочитај повеќе

Франција со победа го отвора светското првенство во ракомет

Домаќинот Франција пред повеќе од 15.000 гледачи, со импресивна игра го совлада Бразил, четврт – финалистот од последната Олимпијада, со резултат

Прочитај повеќе

Како да направите симулатор за возење и тркање

Гледајќи ги трките од мото спортот кои ги пренесуваат на телевизија (или оние посреќните кои имале прилика да ги гледаат

Прочитај повеќе

Како да фотографирате автомобили во размер

Главната карактеристика на автомобилите во размер претставува нивниот реализам – фотографирање на изгледот на автомобилот во размер да изгледа како

Прочитај повеќе
Страници 17 од 17« Прва страница...121314151617