Музичко патување низ времето – 13-ти февруари

Направете мало патување низ времето и погледнете ја музичката историја за 13-ти февруари. 1970, На овој ден (тогаш Петок 13-ти), Black

Прочитај повеќе

Музичко патување низ времето – 11-ти февруари

Направете мало патување низ времето и погледнете ја музичката историја за 11-ти февруари. 1958, Англискиот пејач Мајкл Холидеј се искачи на

Прочитај повеќе

40 декоративни ѕидни закачалки за уредување со стил

Сигурно се сеќавате на оние интересни закачалки покрај влезната врата во домот на вашата баба. Како тогаш, така и денес, закачалките се

Прочитај повеќе

4 идеи за уредување на ентериери со скандинавски шмек

Купувањето на вашиот прв дом може да биде напорно. Пронаоѓање на добра локација и простор во кој сакате да живеете

Прочитај повеќе

Норвешка е вториот финалист на Светското ракометно првенство

Репрезентацијата на Норвешка во супер возбудлив, интересен и изедначен натпревар, по одиграните продолженија успеа да ја совлада репрезентацијата на Хрватска

Прочитај повеќе

Франција е прв финалист на Светското Првенство во ракомет

Репрезентацијата на Франција  се пласира во финалето на ракометниот Мундијал со победата во полуфиналето над репрезентацијата на Словенија со резултат

Прочитај повеќе

Македонија поразена од Норвешка во осмина-финалето на Светското првенсво во ракомет

Македонија, како и на претходните две светски првенства, така и на овој шампионат, своите натпревари ги заврши во осминафиналната фаза.

Прочитај повеќе

9 едноставни чекори до заштеда во домот

Иако енергетската ефикасност на градежните објекти одамна не е ново и неистражено подрачје, на нашите простори свеста на граѓаните околу оваа

Прочитај повеќе
Страници 15 од 17« Прва страница...121314151617