„Слободен печат“ објави мапа со резултати од првиот изборен круг

Дневниот весник „Слободен печат“ во денешното издание објави детална мапа на којашто може да се погледнат сите кандидати од Локалните

Прочитај повеќе

НАСА пронајде нови потенцијални планети за живеење

Од НАСА постојано откриваат егзопланети во вселенскиот простор, притоа истражувајќи дали ги имаат најосновните услови за преживување на луѓето. Со

Прочитај повеќе

Заложничка драма на Филипините

Екстремистички припадници на Исламската држава држеле неколку ученици како заложници во јужниот дел на Филипините. Според локалната полиција, најмалку 300

Прочитај повеќе
Страници 1 од 8123456...Последна страница »