Интел го претстави „Compute Card“ – персонален компјутер со големина на кредитна картичка

Интел го претстави „Compute Card“ – уред со големина на кредитна картичка, кој во основа е комплетен персонален компјутер. Интел

Прочитај повеќе

Како ќе изгледаат дресовите на дел од најголемите фудбалски клубови во следната сезона

Голем број на настани и случувања го обележаа крајот на годинешната фудбалска сезона. Шпекулациите за можни трансфери во новата сезона

Прочитај повеќе

Дали сте во врска со емотивно нестабилна личност?

Луѓето најчесто почнуваат да ја анализираат нивната врска дури откако истата ќе заврши. Во такви ситуации се фаќаме себеси како

Прочитај повеќе

Андроид креаторот Енди Рубин го откри неверојатниот „Essential“ паметен телефон

По неколку месеци исчекување, како и по интригантниот тизер од минатата недела, ко-основачот на Андроид, Енди Рубин, го откри долго

Прочитај повеќе
Страници 1 од 21123456...15...Последна страница »