„Бебе Готвач“ добива и книга

Една од најпопуларните Фејсбук групи „Здрава храна, здрави деца“, покрај блогот и апликацијата, добива и печатено издание. Во книгата има

Прочитај повеќе

31 година од нуклеарната експлозија во Чернобил

Нуклеарната катастрофа во Чернобил се случи на денешен ден пред 31 година Она што требаше да биде обичен работен ден

Прочитај повеќе
Страници 2 од 25123456...15...Последна страница »